Gazeta10

Matoshi: Vuçiq është distancuar nga Rusia, me marrëveshje fiton infuzion të madh financiar

Analisti Halil Matoshi në emisionin “Politiko me Kushtrim Sadiku”, që po mbahet live nga Ohri i Maqedonisë së Veriut, para gazetarit Kushtrim Sadiku ka deklaruar se Vuçiq është në pozitë më të favorshme sepse sipas tij deshi dikush apo nuk deshi Kosova për Serbinë është e humbur që nga qershori i vitit 1999, ajo është shtet i pavarur por që Serbia ka operuar me sensin që mund të përfitoje duke qëndruar në dy karrike. Ajo i ka orët ose minutat  e numëruara dhe ajo tani duhet të mbajë anë, kah Rusia apo kah perëndimi.

“Vuçiq është me perëndimin dhe ai don që të nxjerrë më së shumti nga kjo situatë, e këto janë përparimi në integrimin evropian dhe infuzion të madh financiar. Marrëveshja është e mundshme por problemi qëndron te plani i zbatimit, ka thënë Matoshi. /Gazeta10/

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)