Gazeta10

Mehaj thotë se çdo hap drejt forcimi të ushtrisë e kanë hedhur me mbështetjen e ShBA-së

Ish-ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj që të martën dha dorëheqje, sot është takuar me ministrin e ri të emëruar, Ejup Maqedonci.

Ata bashkë e kanë pritur atasheun Amerikan kolonel Mosley.

Mehaj ka thënë se çdo hap drejt forcimit të ushtrisë së Kosovës e kanë bërë në koordinim me SHBA-të.

”Në një frymë pozitive të takimit, kolonel Mosley i uroj detyrën e re Ministrit Maqedonci duke shprehur gjithë gatishmërinë e tij për bashkëpunim të mëtutjeshëm si vazhdimësi e raporteve të shkëlqyera që kemi pasur deri më tani”.

”Për ne partner strategjik dhe i përhershëm do të mbeten Shtetet e Bashkuara të Amerikës me mbështetjen e të cilëve kemi hedhur çdo hap drejt forcimit të ushtrisë dhe shtetit tonë”, ka shkruar Mehaj në Facebook, të mërkurën.

Dorëheqja e Ramajt ka ngjallur reagime të ambasadave në Kosovë, duke e falënderuar atë për shërbimin./Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur