Gazeta10

Memaj ‘lavdëron’ Shefki Kuqin: “Ka sjellë ndryshime pozitive”

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel me fokusin kryesor te Superliga e Kosovës dhe Liga e Parë.

Të ftuar në studio janë Burim Shala, Blendi Memaj, Lavdim Pireva, Viktor Kuka dhe Genc Hyseni.

Blendi Memaj beson se Shefki Kuqi ka sjellur ndryshime pozitive te skuadra nga Drenasi, Feronikeli ’74.

“Ardhja e Shefki Kuqit ka sjellur një frymë të re te Feronikeli, ka sjellur ndryshime pozitive që i kanë bërë mirë skuadrës në rrugëtimin për mbijetesë në Superligë” – tha ai.

Feronikeli ’74 për momentin është në pozitën e tetë në tabelë me 27 pikë të tubuara në 27 ndeshje të këtij sezoni në Superligë.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë