Gazeta10

Meta fakte të reja për inceneratorët: Pronat publike janë lënë peng në banka në vend

Në një konferencë për mediat ish-Presidenti Ilir Meta ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se ka vënë në dispozicion të skemës së inceneratorëve edhe pronat publike të cilat sipas tij janë lënë peng në banka.

Ai tha se qytetarët kanë parë vetëm majën e ajsbergut lidhur me këtë çështje.

“Sot do të bëj publike fakte të reja për aferën e vitit që kam thënë se do i shkojmë deri në fund. Kanë fituar me miliona euro të ketij grupi kriminal nga lekët e taksapagueve të Tiranës. Pasi pamë se si të moshuar që jetojnë në azile figurojneë me firma të falsifikuara, pasi pamë barinjë në Greqi që marrin 300 euro dhe firmat e tyre janë falsifukuar, se si edhe fondet e min së bujqësisë dhe AZHBR që duhet të shkojnë në mbeshtetje të fermerëve, edhe ato kanë përfunduar në duart e kësaj organizate, so do të tregoj se si qeveria shqptare, me koken e kësaj afere që është kryeministri aktual ka vënë në dispozicion të kësaj skeme edhe prona publike që janë lënë peng në bankat e ndryshme këtu për paratë që shkojnë përtej detit. “, tha Meta.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë