Gazeta10

Miku i Pacollit që kishte vizituar Prekazin mund të bëhet president i Kenisë

Jetlir Zyberaj, këshilltar i presidentit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AKR), Behgjet Pacolli ka shkruar për zgjedhjet në Kenia, transmeton Gazeta10.

Sipas tij, në numërimin e votave, atje është duke i fituar zgjedhjet  William Ruto, e për të cilin Zymberaj thotë se i njëjti është mik i Kosovës, pasi kishte vizituar Kosovën, përkatësisht Prekazin.

“Lajme fantastike nga Kenya. Nga numerimi i deritanishem i votave, miku yne William Ruto prin bindshem ne garen presidenciale. Nje shtet i madh dhe i fuqishem sikur Kenya pritet ta kete per president nje njeri te deshmuar sic eshte dr. Ruto. Ruto qe ishte ne vizite edhe ne Kosove me ftese te ish presidentit Behgjet Pacolli nder te tjera nderoi edhe sakrificen e familjes legjendare Jashari ne Prekaz”, ka shkruar ndër tjerash Zyberaj. /Gazeta10

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/post.php?href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Fjetliri88%2Fposts%2Fpfbid0BWw6RUPrzfeBvR5ya6hFoUs3Mo6fURJBEKHzNh5264Q1mspDdBGFf1CZSth5cghzl&show_text=true&width=500" width="500" height="742" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share"></iframe>

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë