Gazeta10

Milani dhe Interi në garë për shërbimet e mbrojtësit të kombëtares Shqiptare

Dy gjigantët italianë, Milani dhe Interi, kanë shprehur interesim për mbrojtësin e kombëtares Shqiptare, Berat Gjimshitin.

Sipas raportimeve të fundit nga mediat italiane, Milani dhe Interi, do të luftojnë në këtë afat kalimtar për të siguruar shërbimet e Gjimshitit.

Drejtori sportiv i Milanit, Paulo Maldini, pritet që në ditët në vazhdim të dërgojë ofertën e parë zyrtare në drejtim të mbrojtësit Shqiptar.

Ndërkohë rivali lokal i Milanit, Interi, tash e një kohë e ka piketuar Gjimshitin si lojtarin ideal për pëforcimin e fazës defanzive.

Berat Gjimshiti ka kontratë me ekipin e Atalantës deri në vitin 2026 dhe vlera e tij në treg është rreth 17 milionë euro.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)