Gazeta10

Miliarderi Alex Soros i jep fund beqarisë, kush është partnerja e tij

Djali i filantropit George Soros, Alex Soros 38 vjeç, i ka dhënë fund beqarisë.

Ai ka publikuar në rrjetet sociale një video ku i ulet në gjunjë partneres së tij duke i propozuar.

“Ndodhi. Ne nuk mund të jemi më të lumtur, më mirënjohës apo më të dashuruar se kaq”, shkruan ai krah fotos romantike.

Partnerja e tij, Huma Abedin, është 48 vjeç dhe është një nga bashkëpunëtoret më të besuara të Hillary Clinton.

Abedin dhe Soros dolën për herë të parë publikisht si çift në shkurt, pasi Soros publikoi në Instagram një postim romantik me Huma Abedin për ditën e Shën Valentinit.

Abedin ishte e martuar më parë me ish-kongresmenin Anthony Weiner, i cili u dënua me 21 muaj burg për marrëdhënie seksuale me një të mitur në vitin 2017, në të njëjtin vit që Abedin bëri kërkesë për divorc. Ajo u përfol se ishte e lidhur me Bradley Cooper në vitin 2022. Ndërkohë, Soros është një filantrop dhe investitor që menaxhon Fondacionin e Familjes Soros dhe Fondacionin e Shoqërisë së Hapur, një organizatë jofitimprurëse që mbështet demokracitë globale dhe të drejtat e njeriut./vizionplus

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë