Gazeta10

Mitrovicasja që u vra nga burri në Gjermani, la pas 3 fëmijë, familja del me njoftim

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të shtunën në Aachen të Gjermanisë, ku një burrë, për motive të panjohura vrau gruan e tij në parkingun e një shitore, raporton media gjermane “Bild”.

Dorasi dhe viktima janë kosovarë nga qyteti i Mitrovicës, teksa është bërë e ditur se viktima është Jetmira Beka.

Ajo ka lënë tre fëmijë prapa vetes.

Kryeprokurorja e Aachenit, Katja Schleknermann-Pitts bëri të ditur të hënën për “Bild”, se bëhej fjalë për një çift që ishin ndarë.

Ajo ka thënë se nuk dihen ende motivet e vrasjes.

Krimi ndodhi rreth orës 19:00 të së shtunës në mbrëmje, në sy të klientëve.

Familjarët e viktimës, kanë njoftuar se varrimi i të ndjerës do të bëhet në fshatin Zasellë, ndërsa pritet që të njoftojnë për datën dhe kohën e varrimit.

Njoftimi i plotë:

𝗧ë 𝗔𝗹𝗹𝗮𝗵𝘂𝘁 𝗷𝗲𝗺𝗶 𝗱𝗵𝗲 𝘃𝗲𝘁𝗲̈𝗺 𝘁𝗲𝗸 𝗔𝗶 𝗱𝗼 𝗸𝘁𝗵𝗲𝗵𝗲𝗺𝗶

𝗡𝗝𝗢𝗙𝗧𝗜𝗠 𝗠𝗢𝗥𝗧𝗢𝗥

Me caktimin e Allahut me daten 20.05.2023 ne moshën 28 vjeqare nderroj jete ne Gjermani ( nëna, bija,) jonë Jetmira (Skender) Beka

– 𝐕𝐚𝐫𝐫𝐢𝐦𝐢 𝐢 𝐭ë 𝐧𝐝𝐣𝐞𝐫ës 𝐛ë𝐡𝐞𝐭 në fshatin Zasellë

Për datën/kohen e varrimit , ju njoftojme me kohe

Inshallah Allahu e mëshiron shpirtin e saj, e u bashkofshim ne Xhennet …

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur