Gazeta10

Real Madridi siguron titullin e 35-të në La Liga, “mbretërit” shkëlqejnë ndaj Espanyol në “Santiago Bernabeu”

Real Madridi tashmë edhe zyrtarisht e ka fituar titullin e 35-të në La Liga.

Madrilenët kanë triumfuar me rezultat 4 me 0 ndaj Espanyol.

Tashmë, skuadra e Ancelottit edhe matetmatikisht ka siguruar trofeun më të çmueshëm, madje me një fitore spektakolare në “Santiago Bernabeu”.

Rodrygo shënoi dy herë në këtë takim, kurse Asensio dhe Benzema nga një gol.


Real Madridi tashmë ka 9 tituj më shumë se Barcelona, skuadër kjo që është e dyta në listë, me 26 trofe të fituar.

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri