Gazeta10

Moti i keq vonon dërgesën e parë të grurit nga Ukraina

Moti i keq po e vonon dërgesën e parë të grurit nga Ukraina, që njëherit është edhe eksportimi i parë që nga fillimi i luftës atje, shkruan Gazeta10.

“Anija e parë e ngarkuar me grurë që eksportohet nga Ukraina që kur Rusia filloi pushtimin e saj është vonuar për shkak të motit të keq, kjo sipas Qendrës së Përbashkët Koordinuese (JCC) në Stamboll”, raporton CNN, transmeton Gazeta10.

“JCC tha se MV Razoni kishte lëvizur më ngadalë se sa pritej dhe tani do të arrijë në Stamboll të martën në mbrëmje ose të mërkurën në mëngjes”.

“Asnjë nisje e mëtejshme e anijeve me grurë nga Ukraina nuk është planifikuar ende, shtoi JCC”. / Gazeta10.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë