Gazeta10

Muriqi i lumtur te Mallorca, thotë se do t’i qendrojë besnik  

Edhe kjo e diel është e rezervuar për emisionin “Kampionët”, me një super panel, si gjithmonë.

Të përhershmit Bekim Isufi, sonte në studio i bashkohen edhe Tahir Lushtaku, Blendi Memaj, Kushtrim Mushica dhe Kron Sadiku.

Ekskluzivisht për “Kampionët” sonte foli edhe Vedat Muriqi, sulmuesi i kombëtares së Kosovës dhe RCD Mallorca në Spanjë.

Ai foli edhe për të ardhmen e tij te skuadra nga Spanja, RCD Mallorca.

“Për momentin jam shumë i lumtur te Mallorca, jam falënderues për mundësinë e dhënë pas lëndimit të pësuar, andaj u kam borxh” – tha ai.

Mirëpo, Muriqi la hapësirë për një largim në një të ardhme.

“Deri verës nuk i dihet, ndoshta edhe marrë një vendim tjetër, mirëpo momentalisht jam shumë në rregull në këtë klub, tifozët më dëshirojnë, më pëlqen dashuria që marrë çdo ditë, familja ime është e lumtur. Pos këtyre, kam edhe kontratë deri në vitin 2027 dhe jam i bindur që do ta përmbushë” – përfundoi ai.

NË FOKUS

gresa
Gresa Behluli flet për gjendjen shëndetësore të babait të saj që u godit nga një veturë
shkurtja hajrushi
Burri i Shkurte Fejzës goditet nga një veturë
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
gresa
Gresa Behluli del me një njoftim të rëndësishëm pasi babai i saj u godit nga një veturë
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
hajrush shkurte
Spitali i Prizrenit deklarohet rreth gjendjes shëndetësore të burrit të Shkurte Fejzes
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat