Gazeta10

Mustafa: Nëse jo sonte, gjatë ditëve të ardhshme do të ketë marrëveshje

Komentatori Artan Musatafa në “POLITIKO” tha se rifillimi i takimit në mes të Kurtit dhe Vuciq vjen si pasojë e një mospajtimi në mes tyre, raporton Gazeta10.

“Më siguri që kthimi në tavolinën e bisedimeve vjen mbas një mospajtimi në lidhje me detajet e marrëvshjeve, mirëpo ne i kemi pa deklaratat e dy liderëve para se takimi të fillonte dhe pothuajse gjatë tërë javës se kaluar kanë qenë duke dhënë sinjale pozitive”, tha ai.

Sipas tij do të ketë marrëveshje në mes të dy shteteve, nëse jo sonte në ditët në vazhdim.

“Racionalja thotë se do të ketë marrëveshje, nëse jo sonte në ditët e ardhshme, përshkak se bëhet fjalë për dy liderë të cilët janë të fuqishëm dhe janë në pozitë për të marrë vendime”, tha Mustafa./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit