Gazeta10

Mustafë Bajrami për antarësimin në KiE: Fitore dhe një hap para

Teologu Mustafë Bajrami  ka trhënë se antarësimi i Kosovës në Këshillin e Evropës është një fitore e madhe për vendin tonë.

Bajrami në emisionin “Gallatë” me Arben Ahemtin në Kanal10, ka thënë se Kosova do të merr edhe PO vendimtare në maj nga Këshilli i ministrave për anëtarësim përfundimtar në KiE.

Bajrami tutje ka thënë se Kosova nuk duhet të kushtëzohet me Asociacionin për anëtarësim në Këshill Të Evropës.

“Asocacioni nuk duhet të bëhet”, ka thënë ai, duke shtuar se Asociacioni duhet të refuzohet edhe nëse është si kushtëzim për anëtarësim në KIE.

Megjithat, ai është shprehur se rrugëtimi i Kosovës drejt KIE-së është duke shkuar mbarë. /GAZETA10/

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë