Gazeta10

“Ndeshje zhgënjyese” – Thaqi: Kam pranuar ofertë për largim në janar

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth kombëtares së Shqipërisë, Ballkanit dhe duke mos lënë anash edhe Superligën e Kosovës.

Të ftuar në studio janë: analisti jonë i përhershëm, Bekim Isufi, të cilit i bashkohen edhe Muhamet Dragusha, Armend Thaqi, Milaim Berisha dhe Granit Tërstena.

Gjatë diskutimit në studio foli edhe Armend Thaqi, lojtar i Ballkanit.

“Ishte ndeshje zhgënjyese, na ka mbetur në kokë, kemi pritur më shumë, ndoshta po të luanim në Prishtinë do të ishtë më ndryshe, pasi atmosfera do të ishte më e mirë” – tha ai.

Tutje, ai përshkroi pak kundërshtarin e ditës së enjte, duke thënë fjalët më të mira për ekipin çek.

“Viktoria Plzen është një skuadër shumë e fortë, ai të ndëshkon më një gjysmë rast, u pa edhe në këtë ndeshje, kaq kemi mundur të bëjmë ndaj tyre” – shtoi ai.

Thaqi konfirmoi për emisionin “Kampionët” se ka pranuar ofertë për t’u larguar nga Ballkani gjatë afatit kalimtar të janarit.

“Po, kam pranuar ofertë për t’u larguar nga Ballkani gjatë janarit, destinacioni i ardhshëm pritet të jetë Turqia, pasi në muajin qershor më dështoi transferimi atje, shpresoj që gjatë muajit të ardhshëm ndodh” – përfundoi ai.

NË FOKUS

pamjee
Pamje të rënda: Momenti kur të riun që u rrëmbye në Prishtinë, e hedhin nga vetura para Policisë
aks
Policia shpall në kërkim personat në foto, kjo është arsyeja
Vershime
Kjo zonë në Kosovë parashikohet të ketë stuhi të fuqishme dhe përmbytje pasditen e së martës
yllka
Ditë zie në familjen e Yllka Kuqit
poli
Pamje shqetësuese: Momenti kur i dyshuari plagosi me armë zjarri tre personat në Pejë
policii
Policja i dha fund jetës me armën e shërbimit – Arrestohet i dashuri, del mesazhi i fundit që i dërgoi 21-vjeçarja
ARTA-NITAJ
Arta Nitaj shtatzënë në pritje të fëmijës së parë
Lopa-1
Pamje kur ariu sulmon bagëtinë në një fermë të Vitisë