Gazeta10

‘Në Kosovë s’investohet në dije, por në fe’ – Matoshi flet për ndikimin rus në Kosovë

Komentatori politik, Halil Matoshi ka folur për prezencën e spiunazhit serb në Kosovë.

Sipas tij, prezenca e shërbimeve serbe në Kosovës është realitet, mirëpo sipas tij,influenca e madhe e shërbimeve aleate të shërimi inteligjent i Kosovës, bën që ndikimi i shërbimeve serbe të jetë e pa ndikim.

Sipas tij, Kosova përballet me një shqetësim tjetër e që është ndikimi rus në Rajon.

“Dhe askush as prej njerëzve të dijes e as prej njerëzve të shtetit nuk ka dalë me dekoduar se si manifestohet shtrirja e ndikimit rus në shtetin e Kosovës”, ka thënë Matoshi.

Sipas tij, edhe ndikimi kulturor turk në Kosovë është goxha i shfaqur.

“Në Kosovë me shumë investohet në fe sesa në dije”, ka thënë Matoshi. /Gazeta10/

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
arbeni
Arben Ahmeti dhe Gani Geci sqarohen pas degradimit në debat- deklaratat e plota të tyre
IMG_6519
Në këtë orë falet nesër Kurban Bajrami
Screenshot 2024-06-13 212130
"Kingji falë t'koft" - 3 vjet më vonë "Drenica" i bashkon dorën Gani Gecit e Arben Ahmetit
LAJMI-I-FUNDIT
Ky është i riu që e rrëmbeu 29-vjeçarin dhe kërkoi 30 mijë euro për lirimin e tij