Gazeta10

Në mes të emisionit, gazetari sulmohet nga i ftuari i tij politikan dhe truproja

Deputeti i Partisë Demokratike, Cemal Enginyurt, mori pjesë në një emision të drejtpërdrejtë, dhe ai debatoi me gazetarin Latif Şimşek.

Por gjatë një pushimi të transmetimit thuhet se Emrah T., i cili pretendohet të jetë truproja i Enginyurt, sulmoi gazetarin Shimşek.

Sipas mediave turke, debati eskaloi teksa po diskutohej çështja e Osman Kavala.

Ndryshe, pak kohë më parë një gjykatë turke ka dënuar aktivistin e të drejtave civile dhe filantropistin Osman Kavala me burgim të përjetshëm pa lirim me kusht.

Gjykata në Stamboll e shpalli Kavala-n fajtor për përpjekje për të përmbysur qeverinë mes protestave masive në vitin 2013.

Siç bëjnë të ditur mediat turke, gazetari Latif Şimşek bëri një ankesë kundër deputetit të Partisë Demokratike Cemal Enginyurt dhe truprojës së tij të dyshuar, me arsyetimin se ai e kishte sulmuar në emisionin televiziv.

Pas ankesës, Zyra e Kryeprokurorit Publik të Stambollit nisi një hetim dhe Emrah T. u arrestua.

Një deklaratë me shkrim për shtyp mbi këtë temë erdhi nga Enginyurt.

“… Si nënkryetar dhe deputet i Partisë Demokratike, dua t’i kërkoj falje kombit turk, publikut dhe komunitetit të shtypit, të cilët po bëjnë punën e tyre siç duhet, për këto imazhe të padëshiruara”, citohet të ketë thënë ndër tjerash ai.

NË FOKUS

vrasja-ne-malisheve-2-e1695197794625-673x480-1
Vrasja në Malishevë, trupi i pajetë ende në rrugë (FOTO)
Tenistja
Dëshmia tronditëse e tenistes franceze: Trajneri më përdhunonte tre herë në ditë
Screenshot 2023-09-20 113457
Vrasja në Malishevë - Viktima dhe dorasi ishin kolegë pune, la pas dy djem (Foto)
378300025_199794649674793_8964987076832914870_n
Pamje shokuese, familjari poston fotot e nipit të mitur që u rrah nga mësueset e një kopshti (Foto)
IMG_4246
E dhimbshme: Dy 18 vjeçarë shqiptarë vdesin në një aksident në Zvicër
Screenshot 2023-09-20 091948
Ekskluzive: Ky është personi që u vra në Malishevë (FOTO)
377107663_1262657837695256_5506678351404178209_n
Video virale e hajdutit kur “shtypet” nga traktori pasi tentoi ta vidhte
Familja-Shala-Elshani
Shkelja e dy këmbësorëve në Pejë : Familja Shala shtrijnë dorën e pajtimit ndaj Elshanit (VIDEO)