Gazeta10

Në sondazhin e emisionit “Kampionët”, shikuesit i japin Shqipërisë përparësi për kualifikim në EURO

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth Kosovës, Shqipërisë dhe ndeshjeve të tyre, si dhe për basketbollin kosovar.

 Të ftuar në studio janë si çdo herë analistët e përhershëm: Liridon Leci dhe Bekim Isufi, gjersa atyre i bashkohen Anel Rashkaj, Ardian Hoxha, Kujtim Zebica dhe Kushtrim Mushica.  

Në lidhje direkte nga Filipinet ishte edhe Arben Fetahu, kryetar i Federatës së Basketbollit të Kosovës.

 Pjesë e emisionit “Kmapionët” ishte edhe një sondazh i publikuar në YouTube, ky pyetja ishte se kush do të kualifikohet në “EURO 2024” mes Kosovës dhe Shqipërisë.

Shikuesit votuan për Shqipërinë (63%), gjersa Kosovës i dhanë gjasa rreth 13%.

Shqipëria është e para në grupin E me 10 pikë, teksa Kosova pozicionohet e pesta në tabelë me 4 pikë.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri