Gazeta10

Nevzad Lutfiu zgjedhet kryetar i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginë

Nevzad Lutfiu nga Lëvizja për Progres Demokratik është zgjedhur kryetar i Këshillit Kombëtar të Shqiptarëve në Luginë të Preshevës.

Ai tha se sot përfundon oponenca politike dhe të gjithë do t’i kondiseroj të njëjtë, duke punuar për interesa të gjithë shqiptarëve të Luginës, shkruan Gazeta10.

“Nga sot përfundon oponenca politike për mua dhe të gjithëve ju konsideroj të njejtë. Do të trokas në secilën derë ku mund të realizohen interesat e shqiptarëve të Luginës. Një mesazh për ata që më kanë mbështetur pa rezerva deri në këtë moment, mos më lejoni të gabojë dhe nëse gaboj, mos mi arsyetoni gabimet.”, ka shkruar ai.

Lutfiu postimin e tij e ka përmbyllur me thënien e Pjetër Bogdanit, i cili thotë: “Fati i popullit tim është fati im”.

Kryetar i organit të përkohëshëm ishte Ragmi Mustafi./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?