Gazeta10

Një mijë e 266 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka njoftuar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 1 mijë e 266 raste të reja me COVID-19 në Kosovë, raporton Gazeta10

Në bazë të raportit të ri nga Ministria e Shëndetësisë nuk ka asnjë viktimë.

Janë kryer 3 mijë e 609 testime, ndërsa 1 mijë e 606 qytetarë janë shëruar.

Po ashtu, numri i rasteve aktive është 9.252 ndërsa është raportuar për 64 vaksinime të reja. / Gazeta10

Këtu keni tabelën me të dhëna të tjera:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë