Gazeta10

Një shtetase gjermane konvertohet në Islam në qytetin e Prizrenit  

Lajmin e ka dhënë në rrjetet sociale një imam nga ky qytet duke thënë se sot “me 07.08.2022 në xhaminë tonë Ebu Bekri r.a. – Prizren, ndodhi një gëzim i madh, ku një shtetase gjermane është udhëzuar në Islam”.

 Ai ka shkruar se çiftit të ri i uron bashkëjetesë të lumtur në rrugën e Allahut.

Emri i shtetases gjermane nuk është bërë i ditur teksa duket në foto e shoqëruar nga imami dhe bashkëshorti i saj shqiptar. 

 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë