Gazeta10

Njohësi i çështjeve të sigurisë flet për intervistimin e gruas së Radojçiqit nga Policia e Kosovës

Njohësi i cështjeve të sigurisë, Arben Dashevci në emisionin “Raport me Naim Sadikun” ka komentuar arrestimin e gruas së kriminelit, Milan Radojçiq.

Ai ka thënë se intervista e gruas së Milan Radojçiq ka filluar e qetë dhe ashtu edhe ka përfunduar, raporton Gazeta10.

“Në aspektin e sigurisë, kjo ndikon shumë sepse organi i rendit, pra Policia e Kosovës po tregon vendosshmëri dhe po i’u shkon gjërave deri në fund ashtu siç i shkon cdo vend demokratik, nuk duhet të harrojmë se 24 shtatori ka qenë sulm terrorist dhe bashkëshorti i lartëcekurës ka qenë i përfshirë si kryesori gjë që e ka pranuar edhe vetë, Krimet Ekonomike vetëm se e kanë bërë punën e tyre, ndërsa sa i përket intervistës ashtu siç ka filluar e qetë ashtu edhe ka përfunduar”, tha ai në Kanal10./Gazeta10

NË FOKUS

Përplasen ‘keq’ Ahmet-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Përplasen ‘keq’ Ahmeti-Geci: A je i bindur që ti ka vra shokët Hashim Thaçi?
Screenshot_15-1
Gani Germia jep deklaratën e fortë për ish menaxherin: Ai nuk është burrë hiq, ka 24 orë kohë për me e prish kontratën
LAJMI-I-FUNDIT
Aksident i rëndë, BMW ndahet në gjysmë (Pamje)
Vrasjee
Rrahja mes familjarëve në Shtime përfundon me fatalitet, vdes njëri nga anëtarët
xhamia-600x330-1
E rëndë: Vdes në moshën 36 vjeçare hoxha Ekrem Kodraliu
ndii
NDI mohon se sondazhi për rënditjen e partive politike i publikuar sot në disa media është i tyre
hjg
“E çova në fushë dhe e vrava”, rrëfimi në polici i dajës që i mori jetën mbesës 11-vjeçare
111
Ish menaxheri pengon rikthimin e Taynës, ia “bllokon” këngën e re në YouTube