Gazeta10

Njohësit e energjetikës s’presin që masat e marra nga qeveria të zbusin krizën energjetike

Njohës të energjetikës po vlerësojnë se Qeveria e Kosovës nuk ka marrë masat e nevojshme në përballje me krizën energjetike të paralajmëruar gjatë dimrit. Ata thonë se ekzekutivi më shumë po shkakton panik tek qytetarët, se sa po merret me gjetjen e një zgjidhje.

Liron Gjocaj, nga Institutit për Politika Zhvillimore në Kosovë, ka deklaruar se qeveria duhet të nis që të subvencionojë burimet alternative për ngrohje, pasi që masat e ndërmarra deri tani, nuk do t’a zbusin krizën./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë