Gazeta10

Novak Djokovic për bombardimet në Serbi: E lehtë të urresh, unë zgjodha t’i fali

Në një intervistë për emisionin “In Depth” të Graham Bensinger ka folur lojtari i fafmshëm i tenisit, Noval Djokovic.

Ndër të tjerash gjatë intervistës, ai ka folur edhe për bombardimet të cilat kishin ndodhur në Serbi gjatë vitit 1999.

“Nuk ka justifikime për luftë, për bombardime që vrasin njerëz. Kjo është një mizori. Kjo na ka bërë mua dhe të gjithë tjerët në Serbi shumë të nervozuar.”, thotë tutje në intervistë 22 herë fituesi i Grand Slam në sportin e tenisit.

Ai tutje shton se këto ‘plagë’ nga e kaluara janë ende prezent në familjet që jetojnë në Serbi.

“Unë kam mledhur forcën time dhe kam vendosur që t’i fali shkaktarët e asaj ndodhie, sepse njeriu duhet të falë.”, shtoi Djokovic.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur