Gazeta10

Parqet e qyteteve të Europës piqen nga temperaturat e larta

Kushtet e thatësirës i kanë kthyer disa nga parqet e qyteteve më të famshme të Europës në fusha të thata me bar të zbardhur dhe bimësi të thatë që ofrojnë pak kohë nga temperaturat e larta, shkruan Reuters, transmeton Gazeta10.

Në Paris, Bois de Boulogne, ishte pothuajse i shkretë dhe vetëm një pjesë e vogël e turistëve qëndruan rreth shatërvanëve në Champ de Mars nën Kullën Eifel.

Parku Greenëich i Londrës ishte gjithashtu i zbrazët nën një diell të ndezur dhe qiell pa re të premten, ndërkohë që kishte pak vizitorë në Tiergarten të Berlinit me pamje po aq të djegur.

Pjesa më e madhe e Europës po vuan nga një valë e të nxehtit. / Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri