Gazeta10

Parqet e qyteteve të Europës piqen nga temperaturat e larta

Kushtet e thatësirës i kanë kthyer disa nga parqet e qyteteve më të famshme të Europës në fusha të thata me bar të zbardhur dhe bimësi të thatë që ofrojnë pak kohë nga temperaturat e larta, shkruan Reuters, transmeton Gazeta10.

Në Paris, Bois de Boulogne, ishte pothuajse i shkretë dhe vetëm një pjesë e vogël e turistëve qëndruan rreth shatërvanëve në Champ de Mars nën Kullën Eifel.

Parku Greenëich i Londrës ishte gjithashtu i zbrazët nën një diell të ndezur dhe qiell pa re të premten, ndërkohë që kishte pak vizitorë në Tiergarten të Berlinit me pamje po aq të djegur.

Pjesa më e madhe e Europës po vuan nga një valë e të nxehtit. / Gazeta10

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur