Gazeta10

Pas bllokimit të rrugëve në veri, Kosova ka mbyllur pikat kufitare në Jarinje dhe Bërnjak

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka mbyllur për qarkullim pikat kufitare Bërnjak dhe Jarinje, raporton Gazeta10.

Kjo ka ardhur pasi serbët në veri kanë bllokuar rrugët në drejtim të këtyrë pikave kufitare.

Policia e Kosovës ka kërkuar nga qytetarët që të shfrytëzojnë pika të tjera të kalimit kufitar.

Këtu keni të plotë informacionin nga Policia e Kosovës:

“Informacion zyrtar

31 korrik 2022,

Policia e Kosovës ka mbyllur kufirin për qarkullim udhëtar dhe për automjete në pikë kalimet kufitare Bernjak dhe Jarinje, për shkak të bllokimit të rrugëve  në drejtim të këtyre pikë kalimeve kufitare Jarinje dhe Bernjak.

Njoftohen të gjithë qytetarët të shfrytëzojnë pikat tjera kufitare për qarkullim”. 

Kjo situatë është krijuar pasi Kosova ka vendosur për vendosje të reciprocitetit me Serbinë për targa dhe dokumente, specifikisht letërnjoftima.  / Gazeta10.

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)