Gazeta10

Pediatria me mungesë të stafit, një pjesë e pacientëve referohen në klinika tjera

Klinikat Pediatrike dhe ajo e Kirurgjisë Pediatrike, janë duke u përballuar me mungesë të stafit shëndetësorë. Nga këto klinika kanë treguar se numri i fëmijëve që po kërkojnë trajtim në to është shumë i madh, por jo edhe numri i punonjësve.  

Në mungesë të stafit, në Klinikën e Kirurgjisë Pediatrike kanë mbetur pa u funksionalizuar dy salla për trajtimin e fëmijëve. Si rrjedhojë, pacientët po rekomandohen që shërbimet t’i marrin në klinikat tjera./Gazeta10

NË FOKUS

Screen Shot 2023-09-24 at 11.03
Ekskluzive: 30 sulmues të armatosur ndodhen në afërsi të Manastrit të Banjskës, janë të rrethuar nga Policia
384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Screenshot 2023-09-24 132428
“Mos të na i përdorë uniformat tona në veri” - Familja e policit të vrarë thirrje Kurtit
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
383072193_259112830440585_2639986133695545815_n
“Të tmerruar e të vjedhur” – Pelegrinët rrëfejnë sjelljen e terroristëve serbë në Manastir
Nexhi Ahmeti
Sulmoi rëndë mediat, Ahmeti i kundërpërgjigjet Nexhmedin Spahiut: Çmenduri, ke humbur arsyen
382420088_173221512426021_4282565184366915677_n-1-1
Pamje+18:Del pamja e njërit prej sulmuesve të vrarë në veri
IMG_2838
Po flasin rusisht: Del audioinqizimi brenda manastirit në veri