Gazeta10

Peja njofton transferimin e tre basketbollistëve

KB Peja gjatë ditës së premte ka zyrtarizuar tre përforcimet e reja, raporton Gazeta10.

Rodney Purvis, Olsi Kurtaj dhe Brad Waldow në edicionin e ardhshëm do të jenë pjesë e “Shqiponjave”.

Transferimi me më së shumti bujë është padyshim ai i Rodney Purvis, i cili në edicionin e kaluar ishte pjesë e Trepçës.

Purvis poashtu ka përvojë edhe në elitën e basketbollit amerikan NBA, ku ka luajtur për skuadrën, Utah Jazz.

Ndërkohë, Pejanëve iu është bashkuar edhe 18-vjeçari, Olsi Kurtaj, i cili ka nënshkruar kontratë katërvjeçare me “verdhezinjët”.

Transferimi tjetër i zyrtarizuar nga kampionët në fuqi të Ligës Unike është Brad Waldow, i cili më parë ka zhvilluar karrierën e tij në Belgjikë, Francë, Poloni dhe Japoni. /Gazeta10/

NË FOKUS

plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë