Gazeta10

Përvjetori i ushtrisë, Nurellari: Na gjen pa çlirimtarët që e nisën rrugën e lirisë (VIDEO)

Ish këshilltari i Kadri Veselit, Adri Nurellari, ka thënë se përvjetori i Ushtrisë së Kosovës po e gjen Kosovën pa çlirimtarët që e kanë nisur rrugën e lirisë, raporton Gazeta10.

Ai ka thënë se 14 dhjetori na kujtojn edhe rënien heroike të komandant Mujë Krasniqit dhe 40 luftëtarëve të tjerë të UÇK-së.

Tutje, ai ka thënë se pikërisht kjo sakrificë e jashtëzakonshme duhet të jetë një bazë për qeveritarët aktual që të fillojnë të sillen përgjegjshëm që të mos humbet ajo që është fituar.

Këtu keni postimin e plotë:

“Përvjetori i katërt i formimit të Ushtrisë së Republikës së Kosovës na gjen pa çlirimtarët të cilët nisën rrugën e lirisë që na solli tek ky shtet i pavarur me forcat e saj të armatosura. 14 dhjetori, kujton gjithashtu edhe betejën e ashpër të Pashtrikut të vitit 1998, kur në kufirin shqiptaro-shqiptar ra në luftë komandant Mujë Krasniqit dhe 40 luftëtarë tjerë të UÇK-së.

Prandaj sakrificat e jashtëzakonshme të bëra për të mundësuar arritjet që gëzojmë sot përbëjnë një thirrje të fortë ndaj qeveritarëve aktualë të Kosovës që të fillojnë të sillen posaçërisht me kujdes e përgjegjshmëri për të mos rrezikuar ato që me aq mund kemi realizuar”, ka shkruar Nurellari në llogarinë e tij në Facebook. / Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?