Gazeta10

Pesë policë me lëndime të lehta trupore pas trazirave në Zveçan

Pesë pjesëtarë të Policisë së Kosovës kanë marrë lëndime të lehta trupore, pas tensioneve të cilat u krijuan në Komunën e Zveçanit gjatë ditës së sotme.

Policia e Kosovës ka konfirmuar për KALLXO.com se të lënduar nga zyrtarët policorë kanë mbetur pesë.

Ende nuk dihet qartë se si janë lënduar këta zyrtarë policorë, por që në Zveçan u hodh edhe gaz lotsjellës dhe disa “shok-bomba”.

Gazeta 10 do t’iu mbajë të informuar mbi situatën në veri ku së fundi janë shtuar forca nga njesia speciale e Kosovës.

NË FOKUS

albin-kurti-1880x1254-1
Kurti thyen heshtjen, tregon mbështetjen e kujt e ka për ndërhyrjen në veri
kurti-3
Kurti zgjohet me reagim për veriun - U dërgon mesazhe ndërkombëtarëve dhe serbëve në veri
kerstiq veriu
Gazetari serb nga veriu: Rezistenca e serbëve vdiq sot, mjaftuan disa policë e shok-bomba
346132544_251573380886211_2478339792372512310_n
Pamje dramatike nga rrahja në aeroport (VIDEO)
IMG_6871-1024x700-1
Gruaja kosovare që u vra nga burri në Zvicër, la pas vetes 4 fëmijë
kerstiq veriu
Lëndohet gazetari serb, Branislav Kërstiq, goditet me mjete të forta në Zveçan
p06-191004-314
“Katër fëmijë i kam lënë pa bukë”: Këshilltari i shkarkuar i Konjufcës ankohet për kredin 76 mijë euro
maxresdefault (1)
"Më mirë lexo çfarë thotë pjesa tjetër e botës" - Vazhdon përplasja e ashpër e Von Cramonit me Bashën