Gazeta10

Petkoviq: S’ka kompromis, nuk arrihet marrëveshje mes Kurtit e Vuçiqit

Shefi i Zyrës së Qeverisë së Serbisë për Kosovën, Petar Petkoviq ka deklaruar se nuk është arritur kompromis ndërmjet Kurtit e Vuçiqit në takimin tre palësh me përfaqësuesin special të BE-së, Josep Borell, raporton Gazeta10.

Petkoviq po ashtu ka njoftuar se presidenti serb, nuk do të deklarohet para mediave pas takimit me Kurtin e Borellin.

“Nuk ka kompromis, nuk ka marrëveshje. Presidenti serb, Vuçiq do t’i drejtohet popullit serb me një fjalim shumë të rëndësishëm, ndër më të rëndësishmit në historinë e popullit serb. Vuçiq sonte do të qëndrojë pak më gjatë në Bruksel sepse ka luftuar për paqe”, tha Petkoviq para gazetarëve.

Delgacioni i dialogut Kosovë-Serbi, është larguar nga ndërtesa e Bashkimit Evropian, aty ku u zhvilluan takimet bilaterale./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë