Gazeta10

Pluralizmi medial në Kosovë, mundësi e mirë për gazetarët e rinj  

Drejtori i Informacionit në Kanal10, Xhemajl Rexha, ka thënë se Kosova qëndron më së miri në rajon sa i përket lirisë së medias, përkundër përpjekjeve të vazhdueshme prej secilit pushtet për t’i kontrolluar mediet. 

“Kosova ka pluralizëm medial. Në Kosovë nuk ka temë që nuk mund të trajtohet, nëse një temë nuk trajtohet nga një medie, ajo patjetër që do të trajtohet nga një medie tjetër, dhe kjo natyrisht është mundësi tejet e mirë edhe për gazetarët e rinj që kanë alternativa”, ka thënë Rexha, transmeton Gazeta10. 

Sipas tij, pluralizmi medialë është tejet pozitiv për gazetarët e rinj, sepse ju mundëson të ndërrojnë vendet e punës nëse ka nevojë, si dhe të kenë përvoja të ndryshme në rrugëtimin e tyre të karrierës./Gazeta10 

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë