Gazeta10

“Po i ngreh për hunde” – Zemaj: Qeveria Kurti ra në grackën e Vuçiqit (VIDEO)

Deputeti i LDK-së në “Prime Time” në Kanal10 ka folur edhe për betimin e kryetarëve të rinjë në komunat veriore duke thënë se Qeveria duhet të mos bie në grackën e Vuçiqit.

“Edhe ne dëshirojmë që të ketë një komunikim me partnerët ndërkomëtar, me KFOR-in në atë pjesë me të gjitha organet e sigurisë dhe të ketë një vigjilencë që të mos bie Qeverie dhe gjithë të tjerët në grackën ashtu siç haptaz ka rënë në grackën e Vuçiqit, një nrehje për hundësh edhe faktorit ndërkombëtar por edhe Qeverisë së Kosovës”, tha deputeti i LDK-së.

E sipas tij angazhimi duhet të jetë i Kosovës që ta ruaj integritetin evropian./Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?