Gazeta10

Porsche e re u hodh gabimisht në shitje me një çmim të volitshëm në Kinë

Blerësit e mundshëm të makinave në Kinë kanë zbuluar se një reklamë në internet për një makinë sportive luksoze të Porsche, ishte shumë e mirë për të qenë e vërtetë.

Një përfaqësues i Porsche në qytetin e Yinchuan listoi automjetin e ri për 124,000 juanë, ky çmimi ishte vetëm një pjesë e asaj që duhet të ishte dhe se panamera ka një çmim fillestar prej 148,000 dollarë.

Promovimi i kësaj marke tërhoqi qindra blerës të mundshëm.

Një zëdhënës i prodhuesit gjerman të makinave Porsche, tha se promovimi “përmbante një gabim serioz në çmimin e listuar me pakicë”, e i cili pastaj u hoq menjëherë.

Meqenëse kishte vetëm një automjet në magazinë, në përputhje me procesin e shitjes, Porsche Center Yinchuan ka komunikuar me klientin e parë i cili bëri një tarifë rezervimi të rimbursuar në internet dhe ka negociuar një rezultat të këndshëm.

Përfaqësues të Porsche gjithashtu kanë kontaktuar çdo ofertues individualisht duke ua shpjeguar atyre situatën dhe duke u kërkuar falje.

Informacioni i pasaktë është postuar më 30 janar dhe klientët që kanë paguar tarifën e rezervimit prej 911 juanë janë rimbursuar, tha Porsche. /Gazeta10

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic