Gazeta10

“Presidentja në ShBA”, Matoshi: Kurtin nuk po e fton askush përveç diasporës

Komentatori politik, Halil Matoshi ka deklaruar se vizitat e krerëve të shtetit në Amerikë, do kishin rëndësi tjetër po të ishte ftuar në vend të presidentes Osmani, kryeministri i vendit, Albin Kurti, raporton gazeta10.

“Nuk ki fortë çka me zbërthy, absolutisht është vizitë e kot, po të ishte me u rrotullu situata, të ishte zonja Osmani me diasporen në Izmir. Po të ishte Albin Kurti me ftesë të Blinken kisha me shpresu që Kosova po e shpërthen izolimin që i’u ka bërë qeverisë së Kosovës por izolimi po vazhdon”, deklaroi Matoshi në Politiko të Kanal 10.

Sipas tij kryeminsitrin Kurti nuk po e fton askush jashtë vendit përveç diaspores.

“Z.Kurti nuk e thirr kerkush më, përveç diaspores”.

“Osmani ka pak fuqi ose në fund të fundit nuk i ka dhënë vetës fuqi,ka fillu me zbatu rolin e saj kushtetues së paku mos me hesht atëherë kur duhet me bërtit, ka hesht për Këshillin e Evropës atëherë z.Kurti i ra shkelm derës së hapur”, shtoi Matoshi. /Gazeta10/

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
Faton12
A e dini që e dashura e Faton Hajrizit, është vajza e komandantit të njohur të UÇK-së?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
Hh
Flet e dashura e Faton Hajrizit: Pa e pa trupin e tij nuk besoj që ka vdekur