Gazeta10

Prince Espresso, miku më i mirë i yjeve të Sunny Hill Festival (FOTO)

Prince Espresso, kafeja me aromë dhe shije impresive u dhuroi çaste të këndshme të gjithë artistëve në Sunny Hill Festival.

Për 4 ditë rresht aroma e kafesë Prince Espresso udhëtoi edhe në parkun e Germisë për të krijuar momente të veçanta së bashku.

Yjet e muzikës vendore dhe ndërkombëtare si Dhurata Dora, Kida, Elvana Gjata, Ledri Vula, Dukagjin Lipa, Mc Kresha, Lyrical Son, Yll Limani, Getoar Selimi, Mahmood e shumë të tjerë në mënyrë speciale u shërbyen nga baristi Jetmir Maliqi që nuk i mjaftoi vetëm të bëjë kafenë por me mjeshtërinë e tij dhuroi përsosmëri në çdo filxhan duke krijuar art me pikturime të personalizuara.

Por, aromën dhe shijen e Prince Espresso e përgatitur me recepturë speciale e shijuan të gjithë pjesëmarrësit e festivalit.

Përveç të tjerave mjeshtri i kafesë Jetmir Maliqi është duke mbajtur trajnime për specialistët e kafesë, në PRINCE ESPRESSO ACADEMY tashmë të hapur në fabrikën e kafesë në qytetin e Pejës, akademi që i plotëson kushtet dhe elementet europiane për të gjithë ata që në të ardhmen dëshirojnë të jenë profesionistë për sa i përket fushës së baristas dhe gjithçka që lidhet me kafenë.

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë