Gazeta10

“Prishtina, fituesja më e madhe e kësaj merkatoje” – Isufi flet për klubin kryeqytetas

E diela e parë e vitit të ri 2024, sjellë para ekraneve emisionin e parë “Kampionët” me një super panelë.

Analistit tonë të përhershëm, Bekim Isufit, në studio i janë bashkuar edhe Muhamet Dragusha, Tahir Lushtaku, Bekim Shotani dhe Qëndrim Kida.

Në diskutim e sipër për merkaton e këtij janari, Bekim Isufi tregoi për fituesen e afatit kalimtar të këtij muaji.

“Prishtina, për mua është fituesja e kësaj merkatoje. Arsyeja kryesore e kësaj që them është se kanë nënshkruar me Altin Gjokajn, Ardian Limanin, si dhe i janë rikthyer nga lëndimi disa nga lojtarët kryesor.”

Isufi tutje tha se të rikthyerit janë shtylla kryesore e Prishtinës dhe do të kenë rol kyç në vazhdimin e sezonit.

“Albin Krasniqi, Kushtrim Gashi dhe Rilind Nimani tanimë mund të llogariten si transferime të reja për Prishtinën, dhe këta lojtarë do të jenë shtyllë për skuadrën e Egbos” – përfundoi ai.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët