Gazeta10

Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova

Në një hapësirë prej 240 mijë metra dhe me mbi 5 mijë vende të parkingut, Kosova do të bëhet për herë të parë me qendrën tregtare më të madhe në rajon.

Sonte në emisionin “Politiko” në Kanal10 duke filluar nga ora 21:10 do të ndiqni intervistën me drejtorin e “Prishtina Mall”, afaristin Fatmir Zymberin.

Në këtë intervistë, Zymberi për herë të parë rrëfen se si u kthye nga Norvegjia në vendlindje për të realizuar investimin më të madh privat që nga paslufta në Kosovë.

Ai ka folur edhe për sukseset e brendeve JYSK dhe KFC, dhe ëndrrën e tij të madhe për të investuar bashkë me një grup liderësh të suksesshëm nga Kosova.

Zymberi tregon, se buxheti për ndërtimin e objektit gjigant të qendres tregtare “Prishtina Mall”, kapë vlerën e 1/6 të buxhetit të Kosovës, apo 450 milionë eurove.

“Prishtina Mall” do të ketë qendrën më të madhe të argëtimit, dhe synon të punësojë 2.500 punëtorë.

Zymberi po ashtu ka treguar në Politiko, se 40% e brendeve në “Prishtina Mall” do të jenë ekskluzive.

Mos e humbisni, sonte në 21:10, në Kanal10.

NË FOKUS

bruno
Bruno plas 'bombën': Të gjithë banorët në Big Brother Vip Kosova, janë paguar
plagosje
Këta janë dy personat e plagosur sonte në Prishtinë
foto
Dalin pamjet e vjedhjes së makinës së kosovarit në Tale të Lezhës në vitin 2020 (VIDEO)
336590720_790074042536912_216558726298789015_n
Xhaka shënon gol në Serbi ndaj Bjellorusisë (VIDEO)
Screen Shot 2023-03-29 at 6.12
EKSKLUZIVE: Skena politike në ethe, vendimi i Kushtetueses mund ta rrëzojë presidenten
337527776_571608834975762_7782847739163049324_n
“Statuja e Skënderbeut do vendoset në Zvicër”, skulptori zbulon kush e porositi
USHTA1679844550
Pamje të rënda, si po digjen rusët brenda llogoreve në Ukrainë
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic