Gazeta10

Prishtinë, probleme me ujësjellës në Ulpianë

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin”, është raportuar për një rast me problem me ujësjellës, njofton Gazeta10.

Një grua nga Ulpiana ka thënë se ky problem nuk është duke u zgjidhur pavarësisht që kanë dërguar edhe nënshkrim për këtë.

“Jam një grua nga Ulpiana. Ne kemi dërgu me nënshkrime në komunë në ujësjellës por s’është bo kurgjo. Thirra me pyet prapë kurgjo”, ka thënë ajo.

Tutje, ajo ka thënë se nga komuna kanë qenë në vendin e ngjarjes por nuk ka pasur efekt dhe se e kanë rënduar me fjalë.

“Ora ëshrë e ujësjellësit, ujësjellësi duhet me e qel atë. Kanë qenë të komunës s’më kanë lënë gjë pa më thënë”, ka thënë ajo tutje. / Gazeta10

Këtu keni videon e emisionit:

NË FOKUS

Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
Shala- Kerstiqi
Përplasen Kërstiqi dhe Shala- “Kurrë mos e harro që jam serb e që e pranoj realitetin e Kosovës”
336524107_3440503419558543_7262121772771312521_n
Reagon Halil Kastrati: Djali im është mirë e shëndoshë
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë
335745736_770412834416604_1430752914861605177_n
Dialogu apo Big Brother, qytetarët befasojnë në sondazhin e Emisionit të Mëngjesit (VIDEO)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
336267086_595735819249913_2802709335561007739_n
Emocionuese, shqiptari nga Kosova - pilot i Forcave Ajrore Amerikane (Video)