Gazeta10

Prishtinë, shpërthejnë ujërat e zeza në Veternik

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” në Kanal10 është raportuar për shpërthimin e ujërave të zeza në lagjen Veternik në Prishtinë, raporton Gazeta10.

Ekipi i Kanal10 ka dalur në vendin e ngjarjes për ta parë nga afër problemin.

Banori i lagjes, Valon Kelmendi, ka thënë se janë në telashe me këtë problem teksa kompania ndërtuese si dhe ujësjellësi po ia hedhin fajin njëra-tjetrës.

“Prej vitit 2017 nuk kemi pasur ndonjë telashe kështu, Qe tri javë ditë kemi telashe me ujërat e zeza. Tek kompania ndërtuese nuk kam gjetur përkrahje, mbështetje, sepse kompania ndërtuese e ka gjuajtur fajin tek ujësjellësi, ujësjellësi tek kompania ndërtuese. Kështu, kemi mbetur në mëshirën e fatit”, ka thënë ai.  / Gazeta10

Këtu mund ta ndiqni emisionini:

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit