Gazeta10

Prishtinë, shpërthejnë ujërat e zeza në Veternik

Në emisionin “Mëngjesi me Arben Ahmetin” në Kanal10 është raportuar për shpërthimin e ujërave të zeza në lagjen Veternik në Prishtinë, raporton Gazeta10.

Ekipi i Kanal10 ka dalur në vendin e ngjarjes për ta parë nga afër problemin.

Banori i lagjes, Valon Kelmendi, ka thënë se janë në telashe me këtë problem teksa kompania ndërtuese si dhe ujësjellësi po ia hedhin fajin njëra-tjetrës.

“Prej vitit 2017 nuk kemi pasur ndonjë telashe kështu, Qe tri javë ditë kemi telashe me ujërat e zeza. Tek kompania ndërtuese nuk kam gjetur përkrahje, mbështetje, sepse kompania ndërtuese e ka gjuajtur fajin tek ujësjellësi, ujësjellësi tek kompania ndërtuese. Kështu, kemi mbetur në mëshirën e fatit”, ka thënë ai.  / Gazeta10

Këtu mund ta ndiqni emisionini:

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët