Gazeta10

PSD-ja kërkon ndihmë financiare nga qytetarët për të paguar gjobën prej 20 mijë eurosh

Agjencia për Informim dhe Privatësi ka dënuar sot Partinë Socialdemokrate me një gjobë prej 20 mijë eurosh, shkruan Gazeta10.

Por, pagesa e kësaj shume po duket e papërballueshme për PSD-në, kështuqe aktivisti i kësaj partie, Nol Nushi, ka kërkuar ndihmë financiare nga qytetarët për ta paguar këtë gjobë.

“Agjensioni per privatesi e ka denu PSD-ne 20.000€. Sulm i paster politik. Paramendo, na kane denu per publikim te te dhenave te peticionit kunder Zajednices, ndonese kjo nuk ka ndodhe. Jane 7 masa ligjore qe parashihen per ata qe publikojne keso te dhena, kurse Agjensioni e ka zgjedhe ndaj nesh masen me ekstreme. Ndaj ketij vendimi nuk na lejohet as te ankohemi, prandaj duhemi me e pagu gjysmen ne menyre qe te mos perballemi me permbarues. Tendenca eshte qe te na e pamundesojne opozitarizmin, prandaj po kerkojme ndihmen e secilit nga ju qe keni vullnet!”, ka shkruar Nushi.

Ndërsa Frashër Krasniqi ka publikuar xhirollogarinë e kësaj partie ku mund të ndihmohet PSD-ja.

“Apel për ndihmë! Të dhënat bankare të PSD-së: Emri: Partia Socialdemokrate. Nr. i Xhirollogarisë: 1501090001041368 IBAN: XK05 Banka: Raiffeisen Bank Kosova.”. ka shkruar Krasniqi/Gazeta10

NË FOKUS

IMG_9162
Ky është 61-vjeçari që u gjet i vdekur në një motel në Ferizaj (Foto)
policia-naten-1-600x347-1
Rast tragjik në autostradën ‘Arbën Xhaferi’: Kjo është e reja që u gjet pa shenja jete
ermal
“Po lajmëroj largimin tim…”, Ermal Fejzullahu habit me postimn e fundit
IMG_9159
Gjendet në Hamburg nga policia gjermane vajza e mërgimtarit kosovar
ajazi
Dy muaj pasi humbi fëmijën, ndërron jetë drejtoresha e Dhomës Ekonomike të gruas
Screenshot 2024-02-15 231958
Të shtënat tek ‘Bregu i Diellit’- Zbulohen se kush janë dy personat që u plagosën dhe të dyshuarit e arrestuar për këtë plagosje
reagimi-Behluli
Burri i Shkurte Fejzës i reagon ashpër Shefqet Krasniqit, e quan atë psikopat
visarii
I dyshuar për vrasjen qe tronditi Norvegjinë - Kush është Visar Avdyli qe u arrestua nga policia e Kosovës?