Gazeta10

Publikohen pamjet nga takimi trepalësh: Kurti i buzëqeshur, Vuçiqi i tensionuar

Në faqen zyrtare të Komisionit Evropian është publikuar edhe video e fillimit të takimit në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Në pamje, kryeministri i Kosovës Albin Kurti shihet në disponim të mirë para nisjes së takimit, ndërkohë presdienti i Serbisë Aleksander Vuçiq nuk duket edhe aq në humor.

Ky takim i tyre i përbashkët ka ardhur pas takimeve të ndara që kanë pasur paraprakisht me Borell dhe Lajcak dhe pas takimit të 27 shkurtit në Ohër ku ishin pajtuar për propozimin franko-gjerman./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337560741_254666503557563_1469925085196788437_n
Madhështore, Jakaj sypatrembur mposht serbin, Nikolic
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
337396267_2556707847803320_5631195340894130427_n
“Gjendja i është keqësuar”, Gazetarja kosovare kërkon ndihmë për shërimin e bashkëshortit