Gazeta10

Qytetari nga Istogu: Gjithçka u shkatërrua – 500 euro më kushtoi pastrimi i shtëpisë

Sinan Jetishi nga fshati Drejë i Istogut ka treguar për Kanal10 ballafaqimin e familjes së tij me dëmet e shkaktuara nga vërshimet.

Ai ka thënë se gjithcka në shtëpinë e tij, tashmë është shkatërruar.

Për këtë Jetishi tregon se ka paguar 500 euro një kompani të pastrimit për t’i larguar mbeturinat, dhe ujin e vërshuar në shtëpi, shkruan Gazeta10.

“Të enjten ka qenë një kijamet këtu e në krejt Kosovën. Këtë fatkeqësi e përjetova edh enë familjen e shtëpinë time. Këtu ka qenë tmerr. Uji k a hy brenda, ka dëmtuar çdo gjë në shtëpi. Shuma e dëmeve është shumë e madhe. Por, krejt ivestimet që i kam bërë janë të mëdha. Ujin është larguar të nesërmen, ndërsa lloqi dhe mbeturinat e mbetura janë larguar nga një kompani e pastrimit, më ka kushtruar 500 euro. Ende ka erë dhe lloq në këtë pjesë. S’kemi marrë asnjë ndihmë”, tha Jetishi./Gazeta10

NË FOKUS

ssssssssssss
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike nga Kosova
Capture-83
Nënë e bijë në Fushë-Kosovë dyshohet se u plagosën për çështje pronësore
kurti-albin-1-1500x1000
6 kushtet e Albin Kurtit për pranimin e Asociacionit të Komunave me Shumicë Serbe
csfsdcfs
Prishtina Mall, investimi më i madh privat nga paslufta në Kosovë
ddddddddddddddddddddddaaaaaaaa
Lushtaku i PDK-së: Unë e mbështes qëndrimin e Kurtit, Kosovës nuk i duhet Asociacioni
w_57794423-920x560-1
Kryeministri kroat i reagon presidentit Milanoviq: Kosova është shtet i pavarur, s’e ka aneksuar askush
327879897_515184650744611_8125306403054678261_n
Ahmeti: Albin Kurti nuk e pranon “Zajednicën”, pikë
324383982_1231481120778257_7716010291127426959_n
Prishtina Mall, mrekullia arkitektonike dhe ekonomike nga Kosova