Gazeta10

Rama: I papritur ishte reagimi i Kurtit ndaj ndërmjetësuesve, shfaqi një lloj mllefi

Në lidhje direkte nga Brukseli, gazetari Fidan Rama në emisionin “Politiko” ka folur për takimi e sotëm në mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksander Vuçiq.

Rama për reagimin e Kurtit ka thënë se ishte i pa pritur ndaj ndërmjetësuesve dhe se kjo situatë e krijuar ka shfaqur një lloj mllefi.

“Ҫka është më e veçanta e krejt këtij komunikimi të takimit të sotëm sipas meje vazhdon të jetë kjo që ka një rikonfirmim, pra që nga ky takim fillon një fazë e re e këtij dialogu, ku palët ndërmjetësuse do të ndryshojnë strategji  dhe do të shtrojnë presion tek Prishtina dhe Beogradi për të arritur deri tek rezultati. Evidente dhe e pa pritshme për mu sot ka qenë reagimi i kryeministrit Kurti i cili në një farë forme shpërfaqi një lloj mllefi në raport me ndërmjetësuesit”, ka thënë Rama./Gazeta10

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri