Gazeta10

Rama për Gjykatën Speciale: Shpesh vë në pikëpyetje funksionalitetin e saj

Analisti Fidan Rama në emisionin “Politiko” ka folur per intervsitën e ish-presidentit Hashim Thaçi, ku ka thënë se kjo intervist ka qenë totalishtë e mbyllur për gjitha gjërat brenda gjykatës.

Ai po ashtu ka treguar se shpesh herë e vë në pikëpyetje funksionalitetin e Gjykatës Special.

“ Kjo gjykatë ka kaluar një vitë në mometin që  janë arrestaur të akuzuar ku ka filluar mu pa si problematike si qasje e mbyllur edhe tash që po rrjedh dhe ka shumë pikëpyetje kjo gjykatë në funksionalitetin e saj”, ka thënë ai.

Tutje Rama ka thënë se shumë pak informacione dalin nga kjo gjykata pasi që shumicën e kohës ajo është e mbyllur.

NË FOKUS

384307148_759309882552137_8027141832280038016_n
“Çfarë të ju themi fëmijëve të Afrim Bunjakut sot?”– Haradinaj mesazh Qeverisë: Respektone uniformën
Spahiu 01
"Ligj i budallëm" – Spahiu: Çmenduri me u shkatërru krejt ky armatim, Ibishi i përgjigjet
382573520_654878606427125_4014125398153449515_n (1)
Përfundon me sukses aksioni i njësive speciale në pronat e Radojçiqit, çka konfiskoi policia? (FOTO)
IMG_4521
Këngëtari shqiptar pozon me Ivica Daçiqin në Aeroportin e Beogradit
LAJMI-I-FUNDIT (1)
Aksion i madh i Policisë në veri – Njësia Speciale futet në villën e Milan Radojiçiq
IMG_4463
Pamje nga sekuestrimi i automjeteve luksoze të Radojiçiqit (VIDEO)
1696157084_turqi
Publikohet momenti kur sulmuesi terrorist del nga vetura dhe shpërthen bombën në Turqi (VIDEO)
Ahmetaj
"Gjallë e kemi UÇK-në e Adem Jasharin - Xhafer Ahmetaj këndon live këngën që u bë virale gjatë sulmit në veri