Gazeta10

Reali ndalet në barazim nga Rayo Vallecano

Real Madridi është ndalur në barazim 1-1 në udhëtim te Rayo Vallecano.

Vetëm pas tre minutash lojë Los Blancos kanë zhbllokuar këtë ndeshje, kur Joselu realizoi për 0-1 falë një asistimi nga Federico Valverde.

Megjithatë epërsia e mysafirëve nuk zgjati më shumë se deri në minutën e 27-të.

Eduardo Camavinga luajti me dorë në zonë dhe gjyqtari akordoi penallti, derisa i saktë nga pika e bardhë ishte Raul de Tomas për 1-1..

Me rezultatin baras 1-1 u mbyllen 45 minutat e para të kësaj sfide.

Edhe pjesa e dytë i takoi madrilenëve që krijuan më shumë raste shënimi.

Megjithatë përkundër disa rasteve ata nuk arritën të dërgonin topin në rrjetë dhe ndeshja u mbyll baras 1-1

Reali vazhdon të mbetet lider i vetëm në La Liga me 62 pikë, gjashtë më shumë se Girona që ka një ndeshje më pak dhe tetë më shumë se Barcelona.

Ndeshjen e ardhshme Reali e luan në Santiago Bernabeu përballë Sevillas, derisa Rayo Vallecano përballet në udhëtim me Gironën.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonii
Mediat serbe nxjerrin një video, pretendojnë se Faton Hajrizi vodhi një biçikletë në Lloznicë para se të vritej