Gazeta10

Xhemajl Rexha tregon skemën e re programore të “Prime Time”

Drejtori i Informacionit në Kanal10, Xhemajl Rexha, sonte ka prezantuar skemën e re programore të televizionit, njëherësh edhe të emisionit të tij “Prime Time”. 

Ai ka thënë se përveç zhvendosjes së orës së transmetimit, emisioni do të shndërrohet edhe në një magazinë informative, transmeton Gazeta10. 

“Magazinë informative, që do të ketë lajme të minutës së fundit, do të ketë një mysafir qendror që do të jetë padyshim protagonist i ditës, dhe do të ketë edhe rubrika të tjera shumë interesante me lajme ndërkombëtare, rubrika e sportit e shumë të tjera”, ka thënë ndër të tjera ai. 

Teksa ka zbuluar se risi e “Prime Time”, do të jetë edhe rubrika e Oops-it.

Emisionin drejtpërdrejt mund ta ndiqni live në kanalin zyrtar të Kanal10 në Youtube./Gazeta10

NË FOKUS

1200x-1
Kina akuzon Avdullah Hotin dhe disa deputetë se “ia shkelën sovranitetin territorial”
Sadiku
Sadiku LIVE nga Ohri: Janë shtensionuar tonet një ditë para takimit Kurti -Vuçiq
VV
Pas Haki Abazit, nga nesër një tjetër deputet largohet nga Vetëvendosje
337522536_775644390325669_3041257559273154626_n
Agim Ademit i përkeqësohet gjendja pas ndalimit policor (Video)
FB_IMG_1679334303304-780x439
U bë virale në rrjetet sociale, flet zëdhënësja e “KRU Prishtina”, e cila me laps e letër ftoi konsumatorët ta shkarkojnë aplikacionin
auto_termet1575464846
Turqia goditet sërish nga tërmeti
334008920_531380679046034_8825385847378123831_n1679149566
Sërish pauzë në bisedimet Kurti – Vuçiq 
ssssss
Çerkini: 67 herë kam shku në Merdare me kqyrë a është djali jem, a çika jem - Kurrë hallall mos ju qoftë