Gazeta10

Rexhepi: Tifozët në derbin e Anamoravës e bëjnë ndeshjen më interesante

Emisioni “Kampionët” vazhdon edhe këtë të diel, kësaj radhe duke trajtuar temën rreth Superligës së Kosovës dhe marrëdhenieve trajner – kryesi.

Të ftuar në studio janë: analisti jonë i përhershëm, Bekim Isufi, të cilit i bashkohen edhe Tahir Lushtaku, Lavdim Pireva, Xhengiz Rexhepi, Sami Boroci, Blendi Memaj dhe në lidhje direkte Feti Murseli.

Gjatë diskutimit në studio foli edhe Xhengiz Rexhepi.

“Tifozët në këtë derbi e bëjnë ndeshjen më interesante, bëjnë spektakël, 1 javë para e 1 javë pas ndeshjes flitet rreth tij” – tha ai.

Tutje, Rexhepi theksoi edhe një herë problemin kryesor që cenon zhvillimin e këtij derbi.

“Infrastruktura luan rol kryesor në motivin e futbollistëve, qyteti i Gjilanit duhet të reagojë e të ndërtojë një stadium modern, për hirë të tifozëve, të cilët e dashurojnë futbollin.” – shtoi Rexhepi.

Trajneri i Feronikelit ’74 foli për kundërshtarët e tij në Superligën e Kosovës.

“Drita ka skuadër cilësore, e bën diferencë, ndërkohë në anën tjetër, për një afat të shkurtër e ka marrë veten. Dy skuadra shumë të forta edhe në kryesi edhe në caktimin e futbollistëve.” – përfundoi ai.

NË FOKUS

gruaja
Vrasja e gruas në Pejë nga burri i saj, detajet e fundit nga rasti tragjik
valonn
Ky është i dyshuari për vrasjen e gruas në Ferizaj
vrasja-576x360-1
Vrasja në Pejë, reagojnë nga komuna: Gjyljeta punonte qe 20 vjet si asistente e stomatologut
1-55-600x360-1
Një grua sulmon dhe rrah keq një grua tjetër në Prishtinë, arrestohet brenda pak minutave
akil
“Akil Gjakova është në arrati”, avokatja e gruas së tij jep detaje për divorcin e dhunshëm
850x600_ilustrim-shiriti-i-ndalimit-policia-e-kosoves-foto-Ridvan-Slivova-3-780x439-11619711563
Zbulohet identiteti i gruas që dyshohet se u vra nga bashkëshorti në Ferizaj
IMG_5024
Aksidenti tragjik në Leposaviq, këta janë personat që mbetën të vdekur
436305588_836502955177305_7501723294438286291_n
"Pse ta mori jeten Edi qe aq shume e mbrojte dhe e dashte"-Vrasja e gruas në Pejë, reagon njëri nga familjarët