Gazeta10

Rivalitetit në futboll i japin fund në Prekaz

Raporti: Gentiana Gashi / Kanal10

Në Prekazin legjendar, gjatë së dielës ndodhi një pajtim, që i kësaj natyre është parë të ketë ndodhur rrallëherë. Me ndërmjetësimin e humanistit Halil kastrati, përfaqësuesit e dy trifogrupeve rivale, ia shtrinë dorën e pajtimit njëri-tjetrit, shkruan Kanal10.

Rivalitetit dhe mosmarrëveshjeve prej afro 10 vjetësh i dhanë fund.

Tifogrupet “Ballistët” nga Tetova dhe “Shvercerat” nga Shkupi zgjodhën që këtë ta bëjnë në Prekaz.

Pajtimi i tyre u mundësua edhe me ndërmjetësimin e Halil Kastratit.

Hoxha dhe humanisti i mirënjohur, ka treguar se nga ka ardhur ideja për pajtimin e dyja tifo-grupeve të futbollit, që tash e sa kohë kishin probleme mes tyre.

E vetë protagonistët sqaruan se shkaqet e mosmarrëveshjeve ishte rivaliteti sportiv.

I emocionuar që Memoriali “Adem Jashari” ishte përzgjedhur për pajtim, u shpreh edhe Bekim Jashari.

Pas këtij akti, pajtimi i tyre vazhdoi të kremtohet në forma tjera.

NË FOKUS

polici serb
Bashkëshortja e policit të plagosur në Lloznicë, zbulon detaje të reja
plaku-600x360
“Mu afrua dhe më pyeti”, mediat serbe thonë se ky është personi i fundit që kontaktoi me Faton Hajrizin
IMG_3764
“Në kamerën e dyqanit të tij…” – zbulohen detaje të tjera se si pretendohet se u kap Faton Hajrizi
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
lloznice
Dëshmitarët okular tregojnë se çfarë ka ndodhur mbrëmë në Lloznicë
pamjee
Publikohet fotografia e Faton Hajrizit të vrarë
faton-600x360
“Me kaq e përfundoj…” – A ishte një sinjal ‘zhdukja’ e Faton Hajrizit nga TikTok-u?
fatonn
Orët e fundit të Faton Hajrizit – sa kilometra i bëri nga vendi ku dyshohet se e vrau policin deri te fabrika ku u strehua