Gazeta10

Rohde i ngjyrosur me flamuj- “Faleminderit Kosovë për mbështetjen ndaj ekipit të Gjermanisë”

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë me ambasadorin Jorn Rohde i ka falënderuar kosovarët për mbështetjen që i kanë dhënë Gjermanisë në “Euro 2024”.

Falënderimi i tyre është dhënë edhe në gjuhën shqipe.

Përndryshe Gjermania është s`kualifikuar sonte nga Spanja me rezultat 2:1.

NË FOKUS

askk
Ky është numri i banorëve për secilën komunë të Kosovës
riu
Në lulen e rinisë/ I riu 24 vjeç u vra pas debatit për muzikën e lartë
vdess
Vdes aktori i njohur në moshën 46 vjeçare, dyshohet se shkaktar ishte nxehtësia
drita
Vdes aktorja e humorit Drita Duraku
faton
“Më është bërë zullum”- Faton Hajrizi shfaqet me një video, tregon arsyen e arratisjes nga burgu i Smrekonicës
faton
Faton Hajrizi lajmërohet sërish nga arratia, Sveçlës ia shan mbiemrin dhe i vë bast: Kurrë nuk mundesh me më kapë
ylli
Zbulohet vajza misterioze në krah të Ylli Limanit
vd
Vdes e reja nga Prishtina, vuante nga një sëmundje e rëndë