Gazeta10

Roma fiton ndaj Sampdorias me tri gola në pjesën e dytë

Roma ka fituar ndaj Sampdorias në Serie A të dielën, me tri gola të shënuar në pjesën e dytë të ndeshjes.

Roma të dielën fitoi me rezultatin 3:0 në kuadër të xhiros së 28-të të elitës italiane të futbollit. Jeison Murillo i mysafirëve në minutën e 52-të u ndëshkua me kartonin e dytë të verdhë dhe epërsinë numerike të lojtarëve e shfrytëzuan vendësit.

Georginio Wijnaldum në minutën e 57-të i dha epërsinë vendësve, ndërsa Paulo Dybala shënoi nga penalltia në minutën e 88-të.

Golin e tretë e realizoi Stephan El Shaarawy në minutën e katërt të kohës shtesë. Me këtë fitore, Roma shkon në kuotën e 50 pikëve, aq sa ka edhe Interi. Sampdoria në vendin e parafundit ka 15 pikë.

NË FOKUS

image-78
Ndahet nga jeta gazetari dhe aktori kosovar
LAJMI-I-FUNDIT
Pamje shokuese teksa një burrë e rrah brutalisht një grua në Prizren
mirlind
Federata e Maqedonisë së Veriut reagon ndaj Mirlind Dakut: Kërko falje publike
cikloni
Cikloni në Itali, stuhitë afrohen në Ballkan dhe pastaj edhe në Kosovë
mjek-730x440-1-600x360-1
Vdes mjeku i njohur
komisiojii
​“Në villën e Radojiçiqit keni pi raki”/ “O zemlak, shefin ta kanë gjete në kipek me BIA-në” – Eskalon debati në Komision
5756utyty-1
E bëri shqiponjën para serbëve, UEFA e përjashton gazetarin kosovar
bes
Mes spekulimeve për ndarje, Bes Kallaku bën postimin që emocionoi të gjithë